Do konce základní části VARTA futsal ligy zbývá Slavii odehrát čtyři utkání. Dvakrát se představí doma a dvakrát na palubovkách soupeře. Ve středu 6. března to bude v České Lípě, kde se červenobílí představí v utkání proti místním Démonům před kamerami ČT Sport. Výkop utkání je v 17:10.

Svěřenci Karla Kruliše mají za svůj cíl vybojovat si místo v play-off, před středečním zápasem jsou na 7. místě tabulky, mají na svém kontě 5 vítězství, 1 remízu a 10 proher. Ta poslední přišla minulou středu v hale na Podvinném Mlýně, kde Démoni inkasovali jedenáctkrát. Zápas sledoval v hledišti i slávistický útočník Martin Směřička.

„Většinu prvního poločasu dokázali Spartě odolávat, potom ale několikrát otevřeli hru a udělali chyby, které Sparta nemilosrdně trestala a zápas rozhodla. Vysoké skóre nás nesmí zmást, Démoni budou v domácím prostředí hrát jinak, nesmíme nic podcenit.“

„Zápas se Slavii musíme hrát zodpovědně a bez zbytečných chyb,víme, že je Slavie favoritem utkání, ale pokud chceme skončit do 8. místa, musíme doma bodovat, bude to těžké, ale věřím, že se oklepeme po posledním zápase a ve středu budeme připraveni Slavii potrápit a nechat nějaké body doma v České Lípě,“ uvedl trenér Démonů Karel Kruliš.

Zápas v Edenu, který se hrál 17. listopadu 2018, skončil vítězstvím sešívaných 3:2. Slávisté vedli po první poločase 3:0, když se trefili Krstevski, Krasnič a Homola. Po přestávce ale už další šance neproměnili a v závěru dvakrát skóroval Martin Sop.

Slavia je v současnosti na čtvrtém místě tabulky, na třetí Spartu ztrácí sedm bodů a před pátým Interobalem má náskok deseti bodů. Vítězstvím v Lípě by si definitivně zajistili 4. místo.

Ve zbývajících utkáních čeká červenobílé domácí zápas s Bazookou Uherské Hradiště v pátek 15. března od 20 hodin v Edenu, další televizní utkání, tentokrát v Chrudimi v úterý 12. března od 20:15 a v posledním kole, které má jednotný začátek v pátek 29. března domácí utkání s Olympikem Mělník.