Futsal liga: Slávisté vedou ligu společně s Helasem

Po reprezentační přestávce se opět rozběhla 1. Futsal liga, která měla na programu čtyři zápasy. Volno měl Interobal Plzeň, který se pilně připravuje na vystoupení v elitní fázi Ligy mistrů.

Po desetibrankové porážce v Ústí nad Labem se vytáhli s mnohem lepším výkonem futsalisté Olympiku Mělník. Na domácí půdě nasázeli Žabinským Vlkům devět branek a bez potíží zvítězili 9:2. Ústřední postavou byl opět kapitán Jiří Vokoun, který skóroval čtyřikrát a upevnil si vedoucí pozici v tabulce střelců.

FTZS v neděli poprvé v ostrém utkání ukázalo nové brazilské akvizice, které se uvedly tím nejlepším možným způsobem. Výhru 8:5 nad ústeckým Rapidem režíroval čtyřmi brankami Rabisco, kterému pozice připravil třemi asistencemi Allanzin. Hattrickem se prezentoval David Vyčítal.

„Měl jsem hroznou radost, když jsem se dozvěděl, že jsem v nominaci, protože poslední týdny nebyly úplně lehké. Na hřišti jsem se pak cítil úplně skvěle, hrálo se mi opravdu dobře,“ uvedl po utkání dvacetiletý Vyčítal.

Jednoznačný průběh mělo utkání v Kadani, kde sice domácí celek inkasoval jako první. Do přestávky ale zápas s Olomoucí, která přijela pouze s pěti hráči, otočil a ve druhé půli jasně dominoval. Velice podobný průběh duelu zažil Michal Salák, který se prosadil čtyřikrát až ve druhém poločase. Velký příspěvek na úspěšném utkání má Cesar Caio, jenž zaznamenal šest kanadských bodů.

V rámci Futsalového pondělí kralovala Slavia, která doma přehrála vysokým rozdílem Chomutov 9:1. Pěti brankami se utrhl ze střeleckého řetězu Filip Havrda. „Jsem rád, že nám tam napadaly góly, na začátku měl Chomutov šance a kdyby se dostali do vedení, tak to vypadalo jinak. Výsledek je nakonec super, ale myslím si, že úplně neodpovídá průběhu utkání,“ hodnotil utkání hrající trenér Zdeněk Sláma.

Zdroj: Futsalliga.cz

By |2023-10-31T16:55:17+01:0024 října, 2023|Futsal|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Futsal liga: Slávisté vedou ligu společně s Helasem