V úterý večer se před kamerami ČT Sport dohrávalo 17. kolo VARTA futsal ligy. Domácí Interobal Plzeň hostil Teplice a zápas skončil těsnou výhrou hostí 5:4.

Utkání začalo přesně podle plánu, už ve druhé minutě poslal domácí do vedení kapitán Lukáš Rešetár, když mu míč naservíroval Michal Holý. Plzeň byla v úvodu utkání aktivnější a více držela míč. V páté minutě přišla teplická odpověď a skóre se srovnalo na 1:1. Tento stav ovšem neplatil dlouho, v 7. minutě předvedl další výbornou individuální akci Lukáš Rešetár a podruhé rozvlnil síť hostů. Plzeň i nadále kontrolovala hru a byla v útoku nebezpečná. V brance domácích nastoupil opět Jakub Luhový, který si také počínal jistě. Bohužel závěr poločasu se Teplicím vydařil. V 19. a 20. minutě utkání dvakrát udeřily a rázem byli hosté ve vedení. „Celý ten první poločas šel podle plánu, hru jsme kontrolovali. Vedli jsme zaslouženě, měli jsme ještě další šance. Bohužel v závěru přišly dvě minuty, které úplně otočily celý průběh,“ prozradil rozčarovaně Lukáš Rešetár.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasným cílem – rychle vyrovnat. Po několika dobrých šancích se to povedlo ve 30. minutě Michalu Holému, který zužitkoval souhru s Michalem Kovácsem. Vyrovnaný stav měl ale jepičí život. Ani ne minutu po vyrovnávací brance opět udeřili hosté a znovu o gól vedli. Za další tři minuty už to bylo o dva góly, když Teplice využily rychlý brejk. Plzeňští neměli na výběr a závěr zápasu odehráli v power-play. Brankářský dres si oblékl Michal Holý a začalo dobývání branky hostů. Dvě minuty před koncem se po výborné souhře a milimetrové přihrávce Jaroslava Slavíka prosadil Lukáš Rešetár, který zaznamenal hattrick a snížil na 4:5. V zápětí Plzeň zaznamenala pátý a minutu před koncem šestý faul a hosté tak dostali výhodu 10m kopu. Střelu hostujícího hráče však zastavila pravá tyč Luhového branky a domácí se opět rychle vrhli do útoku. V závěru si dokázali vypracovat několik střeleckých příležitostí, jenže hráči Teplic obětavě padali do střel nebo je výbornými zákroky podržel gólman. Domácí tak vyrovnávací branku vstřelit nedokázali a utkání skončilo výhrou Teplic 5:4.

Lukáš Rešetár k utkání: „Slepené branky Teplic na konci prvního poločasu byly klíčovým momentem utkání. My jsme ten poločas měli dohrát tak, abychom vedli 3:1 a mohli jsme utkání kontrolovat. Dnes jsme ve hře 4 na 4 byli lepší, Teplice nám nestačily. Pomáhali si ve hře s gólmanem, což pro nás bylo nepříjemné. Oni tím dokázali temto hry rozhodit a jestli dobře počítám, tak nám z toho dali dva góly a další dva ze standartek. Bohužel ve čtyřech na nás neměli a přesto ten zápas vyhráli. Závěr zápasu byl podobný jako se Spartou. Opět jsem v závěru snižoval, dnes o něco dřív a měli jsme na konci ještě necelé dvě minuty.“

Jaroslav Slavík k utkání: „Chyběly nám góly. Střel jsme dnes měli dost, bohužel jsme neměli dost štěstí. Teplicím tam dnes oproti nám spadlo téměr všechno. Teplice byly velmi těžky soupeř. Individuálně a technicky na tom byli velmi dobře, bylo vidět, že jsou sehraní. Naše čtyřka spíše bránila a moc jsme se nedostávali do hry. Musíme tenhle zápas hodit co nejrychleji za hlavu a vyhrát zbylá utkání, abychom se před play-off dostali do herní pohody.“

SK Interobal Plzeň – Svarog FC Teplice 4:5 (2:3)
Branky: 2. Rešetár (Holý), 7. Rešetár, 30. Holý (Kovács), 38. Rešetár (Slavík) – 5. Tato, 19. Teka, 20. Nene, 30. Tato (Teka), 33. Nene.