Slávistický dres obléká teprve od začátku letošní sezóny, přesto se však hned od úvodních ligových kol zařadil mezi základní kameny A týmu mužů. O jeho vztahu k florbalu a další zajímavostech se dočtete právě nyní.

Martine zdravím tě. Má první otázka směřuje logicky k tvým florbalovým začátkům. Jak dlouho vlastně hraješ florbal?

Ahoj, zdravím fanoušky FBC Slavia Praha. Závodně hraji florbal teprve druhým rokem. Začal jsem loni v FBC Mobydick Praha, kam mě přivedl kamarád ze školy. Nicméně jsem florbal občas hrával už na základní škole. Vždy jsem však florbal bral spíš jen jako zábavu a odreagování. Od mala byla totiž mým sportem číslo jedna házená.

Jakým jiným organizovaným sportovním aktivitám jsi se v minulosti věnoval?

Jak jsem již zmínil před chvílí, hrál jsem od dětských kategorií ve Zlíně házenou. U házené jsem vydržel až do maturity. Každopádně po tom, co jsem se kvůli studiu přestěhoval do Prahy, jsem si již nový házenkářský tým nehledal a začal jsem se věnovat právě florbalu.

Má florbal a házená nějakou herní či tréninkovou spojitost a naopak v čem jsou tyto sporty naprosto rozdílné?

Florbal a házená jsou, co se taktiky a techniky týká, velmi odlišné sporty. Co se ale dá ve florbale využít je rychlost a dynamika. Navíc jsem vždy v házené využíval právě rychlost, takže se snažím o to samé i ve florbale.

Jsi u nás ve florbalové Slavii spokojený, respektive jak velký vnímáš výkonnostní rozdíl oproti loňské sezóně?

Ve Slavii se mi velmi líbí, máme tady super kolektiv. Taky nám zatím skvěle vychází start do sezony, kdy jsme zatím zaznamenali jedinou prohru. Nicméně to musíme potvrdit i tento víkend, kdy nás čekají dva velmi nároční soupeři. Rozdíl oproti loňské sezoně je docela velký, především v rychlosti hry a kvalitě soupeřů.

Jsou tvé další sportovní cíle spojené s florbalem? Čeho bys chtěl ve sportovním a osobním životě dosáhnout?

Pro mě byl sport vždy především o radosti ze hry, ať už to byla házená, nebo teď florbal. Tak doufám, že to tak bude i nadále a uvidíme, kam se nám to se Slávií podaří dotáhnout.

Děkuji za rozhovor.