Opora zadních řad Tatranu i české reprezentace Ondřej Němeček bude od příští sezony hájit barvy švédského Linköpingu!

Linköping IBK – čtvrtý tým základní části švédské SSL, který po úspěšné čtvrtfinálové sérii s Växjö zakončil uplynulou sezónu v semifinálovém klání s IBF Falun! Defenzivu tohoto švédského velkoklubu od nové sezony vyztuží tatranský hráč a český reprezentant Ondra Němeček, který se tak stane spoluhráčem českého kapitána Matěje Jendrišáka!

Jak celou situaci komentuje sám Ondra Němeček„Téměř od minulého léta jsem koketoval s možností jít hrát do země kolébky florbalu. Hlavní překážku tvořila letošní maturita. Naštěstí jsem se pečlivě nachystal a zdárně ji pokořil. Následovaly námluvy se dvěma švédskými mančafty, ze kterých jsem si vybral právě Linköping.“ Druhým týmem, který o Ondrovy služby projevil zájem je partnerský oddíl Tatranu Pixbo Wallenstam„Pro Linköping jsem se rozhodl zejména z toho důvodu, že nabízí podmínky, jenž mi umožňují věnovat se naplno florbalu. Nadále jsem se chtěl zabydlet spíše v menším městě s klidnějším životem. Neposledním závažím na pomyslných vahách rozhodování byla také přítomnost Matese (pozn. red.: Matěje Jendrišáka) v týmu. Avšak největším lákadlem pro mě byla vidina posunutí mých florbalových schopnstí. Krom florbalu jsem se chtěl posunout i v jiných aspektech života a osamostatnit se.“Ondra na závěr nezapomněl ani na svůj mateřský oddíl: „Tatranu bych chtěl poděkovat za korektní jednání a čas, který mi věnovali všichni jeho trenéři během mého florbalového rozvoje, zejména tedy Benymu (pozn. red.: Luďku Benešovi). Přeci jen jsem v Tatranu strávil 13 krásných let. Rovněž jsem vděčný Pixbu, které mi umožnilo vstoupit do švédského florbalu a vyzkoušet si jej v jednom z nejúspěšnějších týmů krátké historie florbalu. Jejich chování bylo naprosto profesionální.“

K přestupu tatranského elitního obránce se vyjádřil i sportovní ředitel klubu Jirka Jakoubek„Jedním z našich klubových cílů je výchova hráčů pro mezinárodní florbal a reprezentace. Proto byl posun Ondry do zahraničí jen otázkou času a jsme rádi, že jsme postupovali společně. První naší myšlenkou byl partnerský klub Pixbo Wallenstam, ale nabídka Linköpingu byla díky většímu zájmu o Ondru pro hráče i klub zajímavější. Proto jsme se rozhodli Ondru uvolnit a věříme, že jeho zahraniční mise bude úspěšná.“ Ondra Němeček, který v minulé sezoně odehrál ve švédské superlize několik utkání v dresu Pixba Wallenstam má v Göteborgu stále dveře otevřené: „Pokud by se chtěl Ondra z jakéhokoliv důvodu přesunout z Linköpingu pryč, je v Pixbu vždy vítán. Naše spolupráce s Pixbem nadále běží a v srpnu během Czech Open budeme s novým sportovním ředitelem řešit posun společného snažení,“ doplňuje Jiří Jakoubek.