Florbal FBC Slavia Praha – Muži A nezaváhali ani v Kralupech

V neděli 7. 1. sehráli muži A týmu první dvě utkání své ligové soutěže v roce 2018. Tentokrát v Kralupech, kde je povoleno hrát na hřišti o menších rozměrech, než je předepsaných 40×20 m. Ale my jsme se k tomu postavili čelem. První zápas proti Florbalové akademii MB-B, a zejména jeho první třetina, byl poněkud ospalejší. Zřejmě se projevila naše nerozehranost po vánoční pauze. První gól do naší sítě padl po nedorozumění gólmana s obráncem. Soupeř nám to ale asi chtěl nějak vynahradit a dal si dva vlastní góly. A to se hned tak nevidí! Po první třetině byl vyrovnaný stav 2:2, ale cítili jsme, že jsme tím silnějším týmem. Ve druhé třetině jsme přidali dvě uklidňující branky. Soupeře jsme sice občas do nějaké šance pustili, ale včas se nám dařilo se vracet nebo jsme měli štěstí v podobě soupeřovy střelecké impotence. Některé střely ale byly nebezpečně blízko. Po druhé třetině byl stav 4:2 pro nás. Ve třetí třetině už jsme jasně měli zápas pod naší kontrolou. Soupeře jsme k ničemu zásadnímu nepouštěli a když už byla nebezpečná situace, šla střela mimo branku nebo ji zlikvidoval gólman. Přidali jsme ještě tři branky a došli si pro celkové vítězství 7:2.

Druhý zápas se Šneky z Pěšin začal nepříjemně střelou, která skončila v naší síti. Ale odpověděli jsme velmi pohotově a to pouhých 25 sekund po obdržené brance. Během dalších tří minut jsme skóre otočili výrazně v náš prospěch na 4:1 a zdálo se, že si dojdeme pro další hladké vítězství. Z nějakého nepochopitelného důvodu jsme ale ještě v závěru třetiny dvakrát inkasovali a soupeř se k nám dotáhl na rozdíl jediného gólu. Po první třetině bylo skóre tedy 4:3. Pokyny do druhé třetiny zněly jasně: hlavně nenechat soupeře unikat v brejcích, protože když jde útočník na gólmana sám, těžko se to chytá. Pokyny byly jasné, ale minuly se účinkem, když jsme po pár minutách nechali Šneky srovnat na 4:4. Naštěstí jsme poté opět zabrali a třemi góly odskočili na stav 7:4. Utkání bylo poměrně nervózní, do konce třetiny padla ještě jedna branka na každé straně, a tak skóre po dvou třetinách bylo 8:5 pro nás. Do třetí třetiny jsme vstoupili se stejnými pokyny jako do té druhé a stejně jako ve druhé jsme se jimi nepochopitelně neřídili. Jako první tedy skóroval soupeř a zase to bylo jen o 2 góly. I tentokrát jsme ale znovu dokázali skórovat, a to dvakrát, takže konečné skóre 10:6 pro nás nevypadá špatně. Nervy to ale, na rozdíl od prvního zápasu, docela byly.

V tabulce nám po 6. kole patří 2. místo s mírným náskokem 7 bodů. Další dva soupeři pod námi ale mají o 2 zápasy více. K postupu jsme tak po tomto kole zase o dva krůčky blíž.

Výsledky zápasů

Florbalová akademie MB „B“ – FBC Slavia Praha 2:7
branky (asistence): 03:48 Branislav Rak (vlastní branka), 08:37 Aleš Kalina (vlastní branka), 18:15 Ondřej Mikudík(Kryštof Jinek)23:42 Daniel Blahovec(Michal Plecitý)25:52 Pavel Dušek (Antonín Štička)26:44 Lukáš Měřička(Michal Plecitý)35:03 Vojtěch Šafář (Antonín Štička)

FBC Slavia Praha – Šneci z Pěšin 10:6
branky (asistence): 05:58 Vojtěch Šafář (Pavel Dušek)06:14 Ondřej Mikudík (Kryštof Jinek)08:10 Kryštof Jinek(Lukáš Měřička)08:57 Vojtěch Šafář (Martin Počta)18:40 Jan Štička (David Laho)20:12 Michal Plecitý (Daniel Blahovec)20:39 Antonín Štička (Pavel Dušek)23:37 Vojtěch Šafář31:49 Daniel Blahovec (Lukáš Měřička)33:10Vojtěch Šafář (Michal Plecitý)