Slávistický futsal prožil v neděli slavný den. Slavia U19 pod vedením Jana Homoly pozvedla v Heřmanově Městci nad hlavu mistrovský pohár a získala zlaté medaile! Červenobílí nejprve zdolali v semifinále Tango Hodonín po velkém boji 2:1, ve finále pak přehráli o jednu branku také domácí ERA-PACK Chrudim! Filip Hruška se navíc se třemi brankami stal nejlepším střelcem celého Final Four, pochvalu ale za obětavý a zodpovědný výkon si zaslouží všichni hráči!

„Jsem šťastný za kluky, že to zvládli, řada kluků v U19 končí a přechází do seniorské kategorie a vždy je lepší končit vítězstvím. Během celé sezony jsme se snažili hrát power-play, to se nám vyplatilo v semifinále s Hodonínem, kdy jsme díky tomu vstřelili rozhodující branku. Ve finále jsme pak fantasticky zvládli defenzívu. Ta nám fungovalo celý den, ve finále jsme ale mohli vstřelit více branek. Řada kluků odvedla velice užitečnou práci pro tým, za titulem šli všichni, musím pochválit za vzorný přístup i ty kluky, kteří nakonec nenastoupili, táhli jsme za jeden provaz tak, jak to má být,“ uvedl po převzetí zlatých medailí trenér Jan Homola.

„Kdyby mi někdo ráno řekl, že se staneme mistry a já budu navíc nejlepší střelec, tak bych mu to nevěřil, jsem ale hlavně rád za celý tým, že jsme to dokázali,“ řekl autor tří slávistických gólů Filip Hruška.

V hledišti Heřmanově Městci sledoval boje Final Four také prezident klubu Dan Kolman. „Hráčům i realizačnímu týmu bych chtěl upřímně poblahopřát a poděkovat jim za vzornou reprezentaci našeho klubu. Takhle má výkon slávistů vypadat, jsme na vás všichni patřičně hrdí.“

Sestava Slavie:
Žežulka, Vondráček – Plíšek, Sita, Hruška, Trajhan, Pytlíček, Habart, Šprungl, Novák, Černý, Kuchta, Trojan.

Kategorie U19
Olympik Mělník – ERA-PACK Chrudim 0:4 (0:0)
Branky: 29. Formáček, 32. Magušin (Balog), 33. Havrda, 40. Javorski.

Tango Hodonín – Slavia Praha 1:2 (0:2)
Branky: 33. Blažek – 7. Hruška (Sita), 18. Hruška (Plíšek).

o 3. místo
Olympik Mělník – Tango Hodonín 5:4pp (1:0)
Branky: 16. Veniger, 32. Majerech (Gombaš), 37. Veniger, 47. Lehner, 50. Lehner – 21. Křivák (Bohun), 29. Čech (Blažek), 38. Křivák (Čech), 49. Weigl.

Finále
ERA-PACK Chrudim – Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branky: 9. Hruška (Trajhan).