Fotbaloví a futsaloví reprezentanti přichystali další formu podpory pro Vladimíra Mikuláše, bývalého fyzioterapeuta obou reprezentačních týmů.

Spolek Futsal pro život uspořádal v sobotu 22. února benefiční večer, jehož celý výtěžek byl věnován Vladimíru Mikulášovi, jemuž bylo v roce 2017 diagnostikované onemocnění ALS.

Benefiční večer není první společnou akcí futsalové a fotbalové reprezentace s charitativním podtextem. Oba výběry spojily síly také před třemi lety při organizaci vzájemného exhibičního zápasu v chomutovské sportovní hale a nyní se rozhodly pomoci jinou formou.

„Před nějakou dobou jsme uspořádali zápas mezi fotbalisty a futsalisty, nyní je potřeba Vláďovi znovu pomoci, rozhodli jsme se uspořádat benefiční večer. Myslím, že se to podařilo a lidé se baví,“ řekl během sobotního večera trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann.

„Společně s Vláďou mě pojí vzpomínky jak osobní, tak celkově FAČR, spojuje nás celkem dlouhá řádka let, které jsme společně prožili. Neumím si představit, pro koho jiného než pro něj uspořádat takovou akci,“ uvedl generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Benefičního večera se zúčastnil také obránce Viktorie Plzeň i českého národního týmu Jakub Brabec. „Všichni to s Láďou prožíváme a jsme toho součástí. Navštěvuje nás během reprezentačních srazů, což je skvělé a jsem rád, že jsme mu stále nablízku. Jsem také rád, že jsem mohl celou akci podpořit,“ řekl Brabec.

„Je dobře, že se do aukce rozhodlo věnovat dres hodně z nás a věřím, že se je podaří vydražit za co nejvíc peněz. Není to ale jen o penězích. Je to i o tom, že tady můžeme Vláďovi předat trochu energie a podpory,“ dodal Brabec.