Chrudimští futsalisté zvládli předkolo Ligy mistrů, ve kterém postoupili přes finského mistra po výsledku 2:1 a těší se na los fáze Main round. Samotné losování se koná ve středu 9. prosince ve 14 hodin ve švýcarském Nyonu a chrudimští futsalisté už nyní ví, z kterých čtyř soupeřů se bude vybírat!

Do samotného losu se v kole, kde je dvaatřicet nejlepších týmů starého kontinentu, zařadí také devítka nejvýše nasazených, například španělská Barcelona a Inter FS, týmy z Ruska, Kazachstánu, Portugalska a slovinský šampion Dobovec. K nim se přidá sedmička nejlepších klubů v žebříčku, mimo jiné i Chrudim, a ti budou v následujícím losu v pozici nasazených celků.

I mezi nenasazenými mužstvy však můžeme najít hodně zajímavá jména, která mohla být pro chrudimské futsalisty nepříjemnými soupeři. Fotbalová asociace UEFA pět dní před samotným losem rozřadila kluby do očekávaných skupin a tím výrazně napověděla, kdo by mohl být soupeřem Chrudimi v další části!

O koho jde? Jisté je to, že Chrudimští vyrazí na jednoho z následující čtveřice soupeřů:

  • Luxol St. Andrews (Malta) – maltský šampion patří podle koeficientu k nejsilnějšímu možnému soupeři, který by Chrudimi mohl v losu připadnout. V předkole si zajel do Rakouska pro postupový výsledek 6:2, v mužstvu je řada zahraničních hráčů – tři Brazilci, gólmani ze Srbska či Norska a gruzínský Nikvašvili, který pomohl Vídeň porazit dvěma brankami.
  • Futsal Minerva (Švýcarsko) – celek ze švýcarského Bernu si na svoji premiéru v novém ročníku Ligy mistrů musel počkat, přes první kolo totiž postoupil po kontumační výhře, když nalosovaný soupeř ze Skotska odmítl do země helvétského kříže přicestovat. Tým, v jehož dresu bude válčit i český futsalista Antonín Hrdina by rozhodně nebyl pro chrudimský celek jednoduchým soupeřem.
  • FC Priština (Kosovo) – Priština odmítla pořádat utkání následné fáze Ligy mistrů, čeká ji tedy stoprocentně výlet na hřiště soupeřů. Naposledy doma dokázala porazit mistra Albánie Tiranu 3:0 a zajistila si tím místo mezi 32 nejlepšími týmy Evropy.
  • Differdange (Lucembursko) – Tým z Lucemburska zvládl úvodní kolo velmi dobře, porazit anglickou Helvecii 6:0 a zajistil si tím účast v další fázi soutěže. V jeho sestavě můžeme čítat zajímavá jména – Portugalci Djo a Teka, které jsme mohli vidět v dresu Svarogu Teplice.

Výsledky předkola:

Vytis (Litva) – Hammarby (Švédsko) 3:1
Gentofte (Dánsko) – Leo (Arménie) 5:0 kontumačně
Record Bielsko-Biala (Polsko) – Swansea University (Wales) 6:0
ACCS (Francie) – Crvena Zvezda (Srbsko) 7:3
Priština (Kosovo) – Tirana (Albánie) 3:0
Omonia (Kypr) – Fiorentino (San Marino) 6:0
Futsal Minerva (Švýcarsko) – PYF Saltires (Skotsko) 5:0 kontumačně
Charleroi – Lynx (Gibraltar) 13:1
Petro-w (Lotyšsko) – Lučenec (Slovensko) 3:4
Cherson (Ukrajina) – Rosario (Severní Irsko) 28:1
Tbilisi State University (Gruzie) – Berettóújfalu (Maďarsko) 3:4
AEK Atény (Řecko) – Araz (Ázerbajdžán) 4:3 po penaltách
Viten Orša (Bělorusko) – Černo More (Bulharsko) 7:0
Allstars (Rakousko) – Luxol St. Andrews (Malta) 2:6
Ulteira (Norsko) – Hovocubo (Nizozemsko) 0:11
Hohenstein-Ernstthal (Německo) – Piyalepasa (Turecko) 6:2
Encamp (Andorra) – FC Salinec (Bosna a Hercegovina) 3:10
Titograd (Černá Hora) – Pesaro (Itálie) 0:6
FK Chrudim (Česko) – Akaa (Finsko) 2:1
MNK Olmissum (Chorvatsko) – Viimsi (Estonsko) 9:1
United Galati (Rumunsko) – Doplhins Ashdod (Israel) 1:0
Differdange (Lucembursko) – London Helvecia (Anglie) 6:0
Škupi (Makedonie) – Blue Magic Dublin (Irsko) 3:0

Možní soupeři FK Chrudim v Main round:

Luxol St. Andrews (Malta)
Futsal Minerva (Švýcarsko)
FC Priština (Kosovo)
Differdange (Lucembursko)

Autor: Petr Dejnožka/ FK Chrudim