Česká futsalová reprezentace předvádí v brněnské hale na Vodové famózní výkony. Vede kvalifikační skupinu o postup na MS 2020 v Litvě se šesti body a skórem 7:1.

Přímý postup si však zajistí jen vítěz skupiny. A do všeho ještě v pondělí promluvil favorizovaný Kazachstán. Ještě 35 vteřin před koncem byl stav utkání Slovinsko – Kazachstán 3:3 a Češi byli na MS. Jenže Tursagulov byl proti a v ten samý čas rozhodl o výhře Kazachů 4:3.

Ve středu od 18 hodin se tak Češi a Kazaši utkají v přímém souboji o první postupové místo. Národní tým může i remizovat.

Případné druhé místo zajišťující baráž už mají Češi téměř jisté, ale ještě je zde druhá varianta. V případě středeční výhry Rumunska nad Slovinskem (15:00) může dojít na mini tabulku tří týmů po šesti bodech, kde by si Češi mohli dovolit i porážku o dva góly, ale to nikdo nechce.

Český tým chce před plnou brněnskou halou i potřetí v řadě vyhrát. „V Brně jsme ještě nikdy kvalifikační zápas neprohráli,“ připomněl trenér Tomáš Neumann. „Samozřejmě nás gól Kazachů těsně před koncem zamrzel, byli jsme blízko senzačnímu postupu po dvou hracích dnech, ale stále máme vše ve svých rukách a skvělé rozehrané.“