VARTA futsla liga uvidí ve čtvrtek od 18.30 hodin velký zápas. První Interobal Plzeň hostí druhou Chrudim. Prohra může stát oba celky prvenství. Výhra je naopak dost přiblíží. Zápas můžete sledovat živě na Tipsport.cz a LSTV.cz. Komentuje Adam Procházka.

Chrudim, pakliže vyhraje, bude mít první místo po základní části prakticky na dosah ruky. Ve zbylých zápasech totiž bude papírovým favoritem. Postupně se utká s celky bojujícími o záchranu – Hodonín, České Budějovice, Liberec a Česká Lípa.

Plzeň by v případě prohry měla i horší vzájemný zápas s Východočechy. První duel skončil 1:1. Navíc Západočeši jedou poslední kolo na Spartu. Výhra by se jim tedy ve čtvrtek moc hodila. Pro Plzeňské by byla vůbec první v historii vzájemných zápasů s ERA-PACKem.

Michal Holý (hráč SK Interobal Plzeň): „Čeká nás souboj o první místo v tabulce. Vážíme si, že můžeme v této fázi soutěže bojovat o nejvyšší příčky. Chrudim je výborně organizovaný tým, my musíme oproti posledním zápasům zlepšit hlavně defenzivní činnost a po podzimní remíze v Chrudimi se pokusíme opět přepsat historii.“

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Čeká nás nesmírně důležitá bitva o první místo v tabulce. V prvním vzájemném zápase jsme obdrželi velmi rychlou branku a ta změnila dynamiku celého střetnutí. Ale to nemění nic na faktu, že jsme neodehráli dobrý zápas a tím to Plzni hodně ulehčili. Nyní je plán to soupeři co nejvíce znepříjemnit. Víme, že hrajeme proti kvalitnímu týmu, který je díky trenérovi velmi dobře organizovaný, ale my také máme skvělé hráče, kteří se vyvíjí každým dnem. Chceme si pro výhru dojít chytře, podobné zápasy známe a víme, jak vážné mohou být jednotlivé chyby, které vytvoříme. Očekávám plnou halu a věřím, že uvidíme skvělou futsalovou party, která ukáže, jakou hodnotu česká liga má.“

První letošní zápas: 1:1
Historická bilance0-2-17, skóre 32:136
Živě: Tipsport.cz a LSTV.cz