Ve středu večer čeká sešívané druhé utkání skupiny Ligy mistrů, ve kterém přivítáme Borussii Dortmund. Jak si oba týmy doposud v probíhajícím ročníku vedou, se podívejte ve stručném přehledu formy.

Už ve středu od 18:55 se sešívaní utkají v rámci druhého hracího dne skupiny Ligy mistrů s Borussií Dortmund, a je tak ideální čas porovnat si aktuální formu obou týmu v probíhajícím ligovém ročníku.

Na rozdíl od Slavie nemůže být Dortmund se vstupem do sezony a dosavadním bodovým ziskem příliš spokojený. Svěřenci švýcarského kouče Luciena Favreho, který v minulosti trénoval Herthu Berlín, Borussii Mönchengladbach, nebo francouzské Nice, se sice mohou pochlubit druhým nejpotentnějším útokem Bundesligy, kdy v úvodních 6 kolech vsítili solidních 17 branek, zcela jistě by ale nejraději viděli odlišná čísla u své defenzivní statistiky. Po šokující prohře na hřišti nováčka ligy Union Berlín, kde třikrát inkasovali, nebodovala Borussia ani v posledních dvou ligových kolech, kdy si po výsledcích 2:2 s Frankfurtem a Werderem Brémy odnesli pouhé dva body z poslední dvojice zápasů.

Po šesti kolech se tak Dortmund nachází na nelichotivé osmé příčce Bundesligy, je však nutno podotknout, že na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí pouhé tři body, a tak se může obraz tabulky velmi rychle změnit. Kromě toho, že je Borussie zatím střelecky produktivnější a naopak viditelně v obraně propustnější než Slavia, je patrný hlavní rozdíl v tom, že se německý tým může spolehnout na několik před brankou velmi efektivních střelců, zatímco Slavia svou střeleckou potenci rozprostírá téměř přes celý tým. O góly se zatím v žluto-černých barvách stará Paco Alcácer, kterému sekunduje Marco Reus a Jadon Sancho. Tato trojice se postarala v probíhajícím ročníku celkově o 12 gólů, Alcácer jich má na svědomí 5. Pro porovnání nejlepším střelcem sešívaných je téměř po dvojnásobku odehraných kol Josef Hušbauer se 4 brankami, přičemž se rozhodně nedá říct, že by Slavia s průměrem 2,09 gólu na zápas branky nestřílela.

V neposlední řadě za zmínku jistě také stojí, že při obdobně širokém kádru má sestava BVB tržně celkově 15× větší hodnotu než kádr Slavie. Do této hodnoty nejsou však započítáni hráči, kteří jsou aktuálně na hostování.

SK Slavia Praha Borussia Dortmund
Odehrané lig. zápasy 11 6
Pozice v tabulce 1. 8.
Body/zápas 2,63 1,83
Vstřelené branky/zápas 2,09 2,83
Obdržené branky/zápas 0,18 1,5
Nejlepší střelec Hušbauer (4) Paco Alcácer (5)
Hodnota kádru* 41,8 mil. EUR 633,8 mil. EUR

* Hodnota kádru podle webu transfermarkt.de ke dni 30. 9. 2019

ZDROJ: www.slavia.cz