English

Eliška Klučinová - sedmiboj sponzoring

  • Spoludržitelka českého rekordu v sedmiboji
  • Sedmá na mistrovství Evropy 2010
  • Sedmá ve světových tabulkách roku 2010

Eliška je rodačkou z Prahy, už od mala milovala atletiku. Když se dostala do věku, kdy by musela dát přednost škole před sportem, uvítala příležitost studovat na Kladenském sportovním gymnáziu. To se nakonec ukázalo jako prospěšné. Už jako dorostenka se v roce 2005 probojovala na MS do 17-ti let této věkové kategorie do marockého Marrákeše, kde obsadila 8. místo. Stejná příčka patřila Elišce i v následující sezoně v juniorské světové konkurenci na MSJ v Pekingu. Rok poté vybojovala svou první medaili na mezinárodním poli. Na mistrovství Evropy juniorů 2007 v nizozemském Hengelu získala stříbro.

Pak přišly komplikace, zdravotní problémy, začátek studia na vysoké škole apod. Proto Eliška změnila trenéra a začala trénovat v Praze ve vysokoškolském sportovním centru pod vedením Martiny Blažkové. Rok 2009 se stal zlomovým. Na ME do 22 let dosáhla na nepopulární 4. místo, avšak kvalitním výkonem se i přes zdravotní problémy dokázala nominovat na mistrovství světa dospělých v Berlíně. Umístila se na 23. příčce.

 

Na další sezonu 2010 vyléčila bolavé achillovky a zdravotní pohoda přinesla parádní sedmiboje. Na populárním mítinku v Götzisu přes nepřízeň počasí překonala podruhé v životě hranici 6000 bodů a málem zlomila i osobní rekord. Pořádný útok si přichystala až na domácí půdu do Kladna, kde užaslému publiku předvedla - trochu kuriózně - vyrovnání národního rekordu 6268 bodů. Povedlo se jí to díky pěti dílčím osobním rekordům, celkově složila o 253 bodů více než kdy před tím. Vzhledem k tomu, co dokázala na Kladně, nebyl výkon na ME v Barceloně takovým překvapením. Nakonec Eliška brala výbornou sedmou příčku za druhý životní sedmiboj, kde nasbírala 6187 bodů. V závěru sezony se Elišce ještě podařilo vybojovat 4. místo v soutěži světové vícebojařské challenge. Eliška díky této sezoně poprvé pronikla i do desítky ankety Atlet roku.

 

Díky sedmé pozici ve světových tabulkách roku si jako první česká atletka zajistila start na halovém mistrovství Evropy 2011, nakonec ale v Paříži nestartovala. V den závodu ji z HME vyřadila chřipka. A tím zahájila trochu smolný rok, ve kterém musela vynechat i letní sezonu. Mnohaleté bolesti s nohou se zhoršily natolik, že již nemohla naplno trénovat, a tak aby se mohla plně připravit na Olympijské hry, šla v červnu na operaci. Operace se povedla a nyní už se Eliška těší plnému zdraví a zahájila tréninkovou přípravu.


 

tento web navštívilo: uživatelů